Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
GENEL BAKIŞ
KUSURSUZ ALFA ROMEO
Yeni Giulia Quadrifoglio sürüş deneyimi için geliştirilmiş en güçlü Alfa Romeo’dan daha fazlasıdır.
İşte, 106 yıl önce doğan, orijinalliğini bugün bile koruyan bir otomobil markası: diğerlerine hiç benzemeyen sürüş tutkusu. İçgüdüsel. Enerjik. Teknolojik. Zarif
Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
STİL
ANLAMLI GÜZELLİK
Medeniyetin başından bu yana tasarımcılar, teknik ve yapısal ilhamı doğadan ve insan anatomisinden almıştır. Dünyanın en bilinen mimari başarıları hem insan hem de yapısal ihtiyaçlar arasında doğru dengeyi bulmayı başarmıştır. Yeni Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio bu ileri tasarım yaklaşımının en üst düzey ürünüdür.
Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
DIŞ DONANIMLAR
DRAMASIZ AMA DRAMATİK
Yeni Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio tasarımı, gereksiz drama olmaksızın dramatik bir etki bırakacak şekilde yaratılmıştır. Temel özelliklerle karakterize edilmiş güçlü bir kimliği vardır: "Trilobe ızgara" (ikonik üçgen ızgara), sert kaput tasarımı ve kaslı görünüm. Tavan, kaput, arka spoiler ve yan eteklerde büyük ölçüde karbon fiber kullanımı, yeni Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio'ya üstün yarış ruhu katar. Arkadan itiş ve ideal 50/50 ağırlık dağılımı, kusursuz bir sürüş deneyimi yaşatırken, uzun bir ön kaput ve çok geniş bir ön panel tasarımı sunar. Olması gereken her şey, kuşkusuz onda: Alfa Romeo.
Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
KABİN
SÜRÜCÜ EVRENİN MERKEZİNDE
Dünyada en çok takdir gören mimari eserler insani, çevresel ve yapısal ihtiyaçlar arasında doğru bir denge tutturmayı başarmış olanlardır. Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio yüksek tasarım felsefesinin seçkin bir ürünüdür. Yeni Giulia Quadrifoglio’nun sürücüsü araç gövdesi ile aynı yaklaşımla tasarlanmış olan kokpitte daima merkezdedir: minimalist, karbon fiber ve deri gibi sofistike malzemelerle uyumlu bir insan/makine ilişkisi için adanmış bir teknoloji.
Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
EŞSİZLİK
GÖRÜNÜŞ İLE DURUŞUN BİRLEŞTİĞİ AN
Yeni Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio'nun detayları gerçek bir süper otomobilin özelliklerine sahiptir. Ergonomik ve üstün hafiflikteki Sparco* koltukları, teknoloji, konfor ve yan destekleri bir araya getirir. Direksiyon en kaliteli deri ile kaplıdır ve benzersiz bir detay içerir: her sürüşte, Yeni Giulia Quadrifoglio'ya olan gerçek sevginizi tutuşturan “start” tuşu.
*Sparco koltukları opsiyonel olarak sunulmaktadır.
Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
TEKNOLOJİ
SON TEKNOLOJİ İNOVASYONLAR
Yeni Giulia Quadrifoglio’nun arkasındaki teknoloji performansı arttırmak ve harika bir sürüş hissi sağlamak için yaratılmıştır. İnsan/makine bileşimi sürücünün vücudunun, zihninin ve kalbinin doğal bir uzantısı olacak bir araç yaratabilmek için her zaman inovasyonların merkezindedir.
Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
AKTİF ŞASİ KONTROL SİSTEMİ (CDC)
KONTROL DEMEK GÜÇ DEMEK
Yeni Giulia Quadrifoglio araç dinamiklerine ayrılmış bir “beyne” sahiptir. Adı Alfa™ Şasi Kontrol Sistemi (CDC) olan bu modülün işlevi ESC, Alfa™ DNA Pro, Alfa™ Aktif Tork Kontrol Sistemi, Alfa™ Aktif Aero Splitter, Entegre Fren Sistemi (IBS) ile Alfa™ Aktif Süspansiyon işlemlerini entegre etmek ve bunların her birine belirli görevler vermektir.
Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
GÜVENLİK
EN GELİŞMİŞ GÜVENLİK İNOVASYONLARI
Yeni Giulia Quadrifoglio saf sürüş duygularını en iyi güvenlik sistemleri ile birleştirip sürücü ve yolcuların rahat ve konforlu olmasını sağlar. Yaya tespit fonksiyonlu Otonom Acil Durum Fren Sistemi (AEB) ile Ön Çarpışma Uyarı Sistemi (FCW), Şerit Değiştirme İkaz Sistemi (LDW), Hız Sınırlayıcılı Seyir Kontrolü, arka çapraz yol tespiti ve dinamik şerit çizgili arka görüş kamerası özellikli Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSM) ve park sensörleri standart olarak mevcuttur.
Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
ENTEGRE FREN SİSTEMİ
ENTEGRE FREN SİSTEMİ
Yeni Alfa Romeo Giulia, kendi segmentinde fren sisteminin işlevlerini stabilite kontrolünün işlevleriyle birleştiren bu yenilikçi elektromekanik cihazla donatılan ilk sedandır: Entegre Fren Sistemi (IBS). Bu sistem önemli bir ağırlık optimasyonu ve fren pedalı titreşiminin azalmasını sağlamakla kalmayıp bir de pedalların anında geribildirim vermesini sağlar ve bu rekor frenleme mesafesi de bu sayede elde edilmiştir: 100 km/s hızdan 0'a 32 metrede.
Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
BİLGİ-EĞLENCE
BİR İNSAN – MAKİNE BİLEŞİMİ
Yeni Giulia Quadrifoglio ile sürücüsünün arasındaki bağ sınır tanımaz. Bunu kabin teknolojisi mümkün kılar: Kabin teknolojisine Döner kumandalı yeni nesil bilgi-eğlence sistemi, DAB radyo, üç boyutlu yüksek çözünürlüklü haritaları bulunan Alfa™ Uconnect 3D Navigasyon, 8,8” 3D ekranlı radyo ve 7” TFT ekranlı gösterge paneli dahildir.
Yeni Giulia Quadrifoglio aynı zamanda Harman Kardon* Ses Sistemi’nin mükemmel kalitesi sayesinde 900 W gücünde, 14 hoparlör (bir subwoofer dahil), 12 kanallı amfi ve Logic 7® teknolojisine sahiptir.
Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
GÜÇ AKTARMA
TEKRAR UÇUŞA GEÇMENİN VAKTİ GELDİ
Yeni Giulia Quadrifoglio Alfa Romeo’nun ürettiği en hızlı yol sedanı olmakla yetinmez. Bu aracın direksiyon başındayken yaşatabileceği en önemli duygu saf heyecandır. Her şey sürüş zevkinden ödün verilmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Yollar kafes görevi görmek için yapılmamışlardır, bu yüzden Yeni Giulia Quadrifoglio kalbinden, güç aktarma sisteminden, doğan özgürlük hissini yaşatmaktadır.
Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
MOTOR
KALP BİR KASTIR
Yeni Giulia Quadrifoglio’nun kalbi 2,9 V6 bi-turbo motordur. Motor 2500 ile 6500 devir arasında 510 HP – 600 Nm tork üretir.
Bu yeni motor Ferrari ile yakın bir iş birliği içinde geliştirilmiştir. Tamamen alüminyum malzeme ile yapılan motor, son derece güçlü ama son derece hafiftir.
Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
VİTES KUTUSU
TUTKUYA GEÇİN
Yeni Giulia Quadrifoglio sürücüye mutlak kontrol sağlayacak şekilde tasarlanmış 8 vitesli otomatik şanzımana sahiptir.
Hafif, net ve keskin direksiyon kontrolüne sahip olduğundan dolayı olağan üstü duygularla sınıfında benzeri olmayan bir sürüş keyfi sağlar.
Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
DİNAMİZM
DENGE GÜCÜNÜN AYARLANMASI
Yeni Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio sınıfındaki en iyi güç-ağırlık oranına bir örnekten ziyade, bu gücün nasıl kullanılacağına dair bir araştırma konusudur. Mükemmel 50:50 ağırlık dağıtımı uygun bir denge oluşturur ve motorun önde bulunduğu bir araçta arkadan itiş sisteminin avantajını gözler önüne serer. Arkadan itiş sistemi ile Yeni Giulia Quadrifoglio’nun öne monte edilen, tamamen alüminyum, 6-silindirli motorunu bir araya getiren Alfa Romeo mühendislik ekibi, ağırlığı şasi boyunca dikkatli bir şekilde dağıtabilmiştir.
Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
YENİ ALFA™ LINK
PATENTLİ DİNAMİK ÇÖZÜMLER
Yeni Giulia Quadrifoglio yeni patentli Alfa™ Link sistemi ile donatılmıştır: Ön çift süspansiyon çatalı, direksiyon torku doğrusallığını %20'de tutarak ve dışa savrulmayı azaltarak hızlı viraj alma durumlarında ön tekerlekleri yere mükemmel bir şekilde dik tutar.
Arka süspansiyon sistemi üst düzey konfor sunarken aynı zamanda sınıfında en iyi yol tutuşu da (lateral grip) sağlamaktadır.
Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
TORK VEKTÖRÜ
ALFA™ AKTİF TORK KONTROL SİSTEMİ
Yeni Giulia Quadrifoglio iki kavramaya sahip elektronik kontrollü diferansiyel sayesinde torkun arkadaki iki şafta en iyi şekilde dağıtılmasını sağlayan yenilikçi bir sistem ile donatılmıştır. Bu, yüksek hızlarda virajlarda ve her tür yol tipinde bile daha yüksek çekiş gücü ve daha güvenli yol tutuşunu beraberinde getirir.
Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
AKTİF AERO
ALFA™ AKTİF AERO
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio dünyada Aktif Aerodinamik ön tampon özelliğine sahip olan ilk sedandır: ön tamponun altına yerleştirilen bu ilave karbon-fiber parça, Alfa™ CDC'nin (Şasi Alan Kontrolü) iki uyarıcısı sayesinde açılarak hızla girilen virajlarda bastırma kuvvetini artırarak aracın yol tutuşunu arttırır.
Aerodinamik gelişim titiz rüzgar tüneli testlerinin bir sonucudur. Yeni Giulia Quadrifoglio -0,1 doğal aşağı bastırma katsayısına (Cz) sahiptir: hız arttıkça araca uygulanan aşağı bastırma kuvveti de artar ve aracın stabilitesi ile manevra kabiliyeti artar.
Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
ALFA™ DNA PRO
ALFA™ DNA PRO
Yeni Alfa™ DNA Pro seçicisi Şasi Alan Kontrolü ile etkileşim halindedir. Aracın davranışını anında seçili sürüş moduna uyarlar:
  • Yarış (Race) takviye fonksiyonunu etkinleştirir ve yarış pistinde sürüş için egzoz sesini yükseltir.
  • Dinamik (Dynamic): Performansı ve hassaslığı artırır. Direksiyon keskinleşir, frenler hassaslaşır ve elektronik kontrol sistemleri sportif bir sürüşe olanak tanır.
  • Doğal (Natural): Şehir sokakları ve otobanlar için idealdir. Dinamik davranış, konfor ve verimliliğe göre ayarlanır.
  • Gelişmiş Verimlilik (Advanced Effeciency): Enerji tasarrufunu en yüksek seviyeye çıkarmanızı ve salınım seviyelerini en düşük seviyeye indirmenizi sağlayan yeni mod.
Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
VERİMLİLİK
MÜKEMMEL BİR GÜÇ VE VERİM DENGESİ
Yeni Giulia Quadrifoglio sıradışı performansı üstün verim ile birleştirmektedir. Alfa DNA™ Pro üzerinden Advanced Efficiency (Gelişmiş Verimlilik) modu etkinleştirildiğinde, 2,9 V6 motor yalnızca üç aktif silindirle çalışabilmektedir. Yeni nesil Start&Stop sistemi ile şehir trafiğinde ek yakıt tasarrufu sağlamaktadır.
Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
HAFİFLİK
ULTRA HAFİF MALZEME TERCİHİ
Yeni Giulia Quadrifoglio güçlü çelik döküm gövde, alüminyum çamurluk, kapılar, karbon fiber kaporta ve tavan ile donatılmıştır. Ayrıca, karbon fiber aerodinamik ilave parçalar ve akslar mükemmel sürüş dengesi yaratmak için tamamen alüminyum süspansiyonlarla uyumlu çalışır.
Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
TÜKETİM
SİLİNDİR DEVRE DIŞI BIRAKMA
Tüm elektronik sistemler sürücünün yakıt tüketimini en düşük seviyeye indirebilmek için uyum içinde çalışmaktadır. Ayrıca, elektronik kontrollü patentli silindir devre dışı bırakma özelliği sayesinde, Yeni Giulia Quadrifoglio 100 km yolu yalnızca 8,2 lt yakıtla gidebilmekte ve 189 g/km CO2* emisyonu üretmektedir.
*Ortalama değerlerdir.
Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
QUADRIFOGLIO
BATIL İNANÇTAN SÜPER PERFORMANSA
Basit bir iyi şans dileği olarak başlayıp Alfa Romeo ve sürücülerinin yarış pistlerindeki zaferlerinde çok daha büyülü bir şeyin sembolüne dönüştü. Ugo Sivocci 1923 yılında Targa Florio yarışını kazandığında, dört yapraklı yoncası bitiş çizgisini ondan önce geçmişti. O günden bu yana Quadrifoglio en efsanevi zaferlerinde Alfa Romeo’nun yanındaydı: 1925 yılındaki Dünya Şampiyonası’nda P2’den, 1950 ve 1951 yıllarında ‘Alfetta’ 158 ve 159 ile Formula 1 Dünya Şampiyonası’na kadar. Bu, performansı ve mühendisliği Alfa Romeo kadar ciddiye aldığınızda bu tür bir şansı elde edebileceğinizin kanıtıdır.
Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
X-RAY
Büyük performansın arkasında büyük yenilikler vardır
Giulia Quadrifoglio’nun X-Ray videolarını seyredin ve ‘La Meccanica Delle Emozioni’ konseptinin asıl anlamını keşfedin.
Alfa Romeo Yeni Giulia Quadrifoglio
HABERLER
Yeni bir duygu ile çevrili: Giulia Quadrifoglio
Eğimli dönüşleri, virajları ve düz yolları Alfa Romeo’nun Lainate’deki pistinde aşın. Bugüne kadar geliştirilen en sportif Alfa Romeo’nun dinamizm ve sesini 3 özel bakış açısından deneyim edinin.